2021 GELİN MAKYAJI TRENDLERİ

2021 GELİN MAKYAJI TRENDLERİ

2021 GELİN MAKYAJI TRENDLERİ

Gündüz ve gece makyajında olduğu gibi gelin makyajında da kişinin yüzüne doğru makyaj stilinin uygulanması önem taşır. Gelinliğin modeli, yüz tipi ve yaşanılan mevsim gelin makyajını etkileyen unsurlardır. Peki, gelin makyajının püf noktaları ve 2021 gelin makyajı trendlerinde neler öne çıkıyor?

Gelin makyajında cildin mat ve solgun görünmesi yerine daha canlı ve sağlıklı görünmesi ilk koşuldur. Bunun için fondöten içine birkaç damla aydınlatıcı ekleyerek daha ışıltılı bir görünüm yakalanabilir.

Allık, gelin makyajında şeftali ve pembe tonlarında kullanılmalıdır, bu şekilde yanaklar daha doğal ve sade görünür. En önemli adımlarından biri elmacık kemiklerinin üzerine sürülerek uygulanan highlighter’dır (aydınlatıcı).

Cilt tonuna uygun bir highlighter seçmek çok önemlidir. En önemli kısmı ise gözler oluşturur Bu nedenle gözler daha belirgin hale getirilir. 

2021 gelin makyajı trendinde sade ve parlak tonlardaki uygulamalar, taşlar ve simler ile birlikte retro gelin makyajı da popüler uygumaları oluşturuyor. Smokey eyes uygulamasının yoğun kullanıldığı retro makyajda altın tonları ön plana çıkıyor.